Очаква се да пристигнат в България 4,5 милиона от ваксините на "Астра Зенека"
CV 11:43:31 08-01-2021
IS1141CV.016
Бойко Борисов - Костадин Ангелов - Гоце Делчев - посещение
Очаква се да пристигнат в България 4,5 милиона от ваксините на "Астра Зенека"
София, 8 януари /Антоан Николов, БТА/
Очаква се да пристигнат в България 4,5 милиона от ваксините на "Астра Зенека", които ще стигнат за ваксинирането на 2,5 милиона български граждани, съобщи министърът на здравеопазването Костадин Ангелов при посещението му заедно с министър-председателя Бойко Борисов в болницата в Гоце Делчев, което бе предавано в профила на премиера във Фейсбук. Първата доставка е 500 000 дози, посочи Ангелов.
Около 310 млн. лева са дадени само за ваксини, добави премиерът Борисов. Отделно са дадени пари и за докторите на първа линия, за сестрите, за личните лекари, за лекарства, за дезинфектанти. "Сигурно милиард минахме в тази пандемия", допълни той. Министър-председателят изтъкна, че масовото ваксиниране в България ще бъде доброволно и безплатно.
Правителството ще проучи възможността за разширение на болницата в Гоце Делчев, заяви премиерът Борисов. Освен това ще се отделят и 1,5 млн. лева за закупуването на допълнителна апаратура за лечебното заведение.
Министърът на здравеопазването Костадин Ангелов обясни, че в община Гоце Делчев има много хубава програма, която е насочена към лекари - специализанти, които да работят в лечебното заведение в града.
По време на посещението на премиера Борисов в Банско той информира, че днес в града пристигат 2000 антигенни теста, които ще са в помощ на бизнеса и на гостите на курорта. "С постановление на Министерския съвет бяха отпуснати 15 милиона за осигуряване на антигенни тестове за цялата държава. Навсякъде, където има нужда, чрез системата на РЗИ, те се доставят", посочи Костадин Ангелов.
"Разполагаме с необходимия ресурс, защото приходните агенции работят много добре и така реализираме всички тези огромни плащания. 15 милиона бяха осигурени за тестове, но и 15 милиона лева за дезинфектанти, 30 милиона - за "Ремдесивир", с който медиците лекуват българските пациенти с COVID-19", изтъкна министър-председателят Борисов. Премиерът е убеден, че след като Европейската агенция по лекарствата одобри втора ваксина срещу Ковид-19, в България ще бъде организирана успешна кампания по имунизацията. "Вярвам в лекарите и медицинските сестри, мисля, че ще се представим добре", добави още Бойко Борисов.
/ИС/
IS1141CV.016
Бойко Борисов - Костадин Ангелов - Гоце Делчев - посещение
Очаква се да пристигнат в България 4,5 милиона от ваксините на "Астра Зенека"
София, 8 януари /Антоан Николов, БТА/
Очаква се да пристигнат в България 4,5 милиона от ваксините на "Астра Зенека", които ще стигнат за ваксинирането на 2,5 милиона български граждани, съобщи министърът на здравеопазването Костадин Ангелов при посещението му заедно с министър-председателя Бойко Борисов в болницата в Гоце Делчев, което бе предавано в профила на премиера във Фейсбук. Първата доставка е 500 000 дози, посочи Ангелов.
Около 310 млн. лева са дадени само за ваксини, добави премиерът Борисов. Отделно са дадени пари и за докторите на първа линия, за сестрите, за личните лекари, за лекарства, за дезинфектанти. "Сигурно милиард минахме в тази пандемия", допълни той. Министър-председателят изтъкна, че масовото ваксиниране в България ще бъде доброволно и безплатно.
Правителството ще проучи възможността за разширение на болницата в Гоце Делчев, заяви премиерът Борисов. Освен това ще се отделят и 1,5 млн. лева за закупуването на допълнителна апаратура за лечебното заведение.
Министърът на здравеопазването Костадин Ангелов обясни, че в община Гоце Делчев има много хубава програма, която е насочена към лекари - специализанти, които да работят в лечебното заведение в града.
По време на посещението на премиера Борисов в Банско той информира, че днес в града пристигат 2000 антигенни теста, които ще са в помощ на бизнеса и на гостите на курорта. "С постановление на Министерския съвет бяха отпуснати 15 милиона за осигуряване на антигенни тестове за цялата държава. Навсякъде, където има нужда, чрез системата на РЗИ, те се доставят", посочи Костадин Ангелов.
"Разполагаме с необходимия ресурс, защото приходните агенции работят много добре и така реализираме всички тези огромни плащания. 15 милиона бяха осигурени за тестове, но и 15 милиона лева за дезинфектанти, 30 милиона - за "Ремдесивир", с който медиците лекуват българските пациенти с COVID-19", изтъкна министър-председателят Борисов. Премиерът е убеден, че след като Европейската агенция по лекарствата одобри втора ваксина срещу Ковид-19, в България ще бъде организирана успешна кампания по имунизацията. "Вярвам в лекарите и медицинските сестри, мисля, че ще се представим добре", добави още Бойко Борисов.
/ИС/

EUR 1.9558
USD 1.7284
CHF 1.8677