Трети човек почина в Норвегия след ваксинация срещу Ковид-19

CV 09:35:31 08-01-2021
SK0932CV.003
Коронавирус - Норвегия

Трети човек почина в Норвегия
след ваксинация срещу Ковид-19


Осло, 8 януари /БТА/
Трети човек, на когото е била направена имунизация срещу коронавируса, почина в Норвегия, предаде ТАСС.
Агенцията цитира съобщение на администрацията на общината Сула в южната част на страната. "Мога да потвърдя, че е починал възрастен пациент на болницата ни с основни заболявания. Малко преди кончината му е била направена ваксина срещу Ковид-19", заяви главният лекар на населеното място Перниле Хегре Сгренсен.
Ваксинацията на 82-годишния пациент е била направена на 5 януари. Неговата кончина на 6 януари не се свързва пряко с имунизацията, се казва в съобщението на местните власти. Специалистите ще проучат дали ваксината може да е предизвикала леталния изход.
На 5 януари Норвежката агенция по лекарствата съобщи за два смъртни случая на хора, няколко дни след като са били ваксинирани. Ваксинирането с използването на препарата на американската компания "Пфайзер" и не германския й партньор "Бионтех" стартира в Норвегия на 27 декември 2020 година. Първи бяха имунизирани настанените в дом за възрастни хора в Осло. /Стоян Кирчев/
/СK/