Словенска комисия е установила, че смъртта на жена, починала след ваксиниране срещу Ковид-19, не е свързана с ваксината

CV 16:15:31 07-01-2021
VN1612CV.005
Словения - ваксинация

Словенска комисия е установила, че смъртта
на жена, починала след ваксиниране срещу
Ковид-19, не е свързана с ваксината


Любляна, 7 януари /БТА/
Експертна комисия в Словения установи, че смъртта на жена от дом за възрастни в Словения, която почина скоро след като бе ваксинирана срещу Ковид-19, не е свързана с приложената ваксина на Пфайзер-Бионтех, предаде агенция СТА.
Това съобщи днес говорителят на правителството Йелко Кацин, като уточни, че комисията е била съставена от специалисти по инфекциозни болести, епидемиолози, кардиолози и представители на Агенцията за медицински продукти.
По-рано тази седмица Кацин каза, че жената е преживяла неотдавна инфаркт, а след ваксинирането е получила втори.
До вчера Националният институт за обществено здраве е получил три съобщения за вредно въздействие на ваксината на Пфайзер-Бионтех, сред които и за починалата жена. Другите два случая са обрив, преминал след 15 минути, и болка в ръката, продължила два дни.
Досега в Словения са ваксинирани около 10 000 обитатели и служители в домове за възрастни и хиляди здравни работници.
/Галя Гергова/
/ВН/