Англия и Уелс са регистрирали миналата година най-високата смъртност от един век
CV 11:34:31 07-01-2021
NS1132CV.005
Великобритания - Англия - Уелс - коронавирус - смъртност
Англия и Уелс са регистрирали
миналата година най-високата
смъртност от един век
Лондон, 7 януари /БТА/
Англия и Уелс регистрираха през 2020 г. най-високата смъртност от повече от един век насам, като КОВИД-19 доведе до ръст на свръхнормените смъртни случаи, заяви днес Ник Страйп от британската Национална статистическа служба, цитиран от Ройтерс.
Близо 604 000 смъртни случая са регистрирани в Англия и Уелс през последните 52 седмици, което е със 73 000 или 14 процента над средния показател за пет години, написа статистикът в Туитър.
По думите му само през една година от 1900 г. годишния показател на смъртността е достигал 600 000 - през 1918 г., когато избухва пандемията от испански грип.
"Ако погледнем броя на свръхнормените смъртни случаи, започнахме годината с нива на смъртност под средното за пет години", каза Страйп и добави: "Това бе последвано от огромен пик през пролетта, причинен от КОВИД-19, докато първата карантина не даде ефект".
Според статистика броят на свръхнормените смъртни случаи спрямо броя на населението ще е на най-високото си ниво от 1940 г., когато Великобритания е подложена на бомбардировки от нацистка Гемания по време на Втората световна война.
"Дори с мерките, взети за ограничаване на разпростарнението на КОВИД-19, 2020 г. все пак ще надмине 1951 г., когато избухва голяма грипна пандемия", каза Страйп. Той подчерта, че "без всичките ни усилия 2020 г. можеше да бъде много по-лоша".
/Алексей Маргоевски/
/НС/
NS1132CV.005
Великобритания - Англия - Уелс - коронавирус - смъртност
Англия и Уелс са регистрирали
миналата година най-високата
смъртност от един век
Лондон, 7 януари /БТА/
Англия и Уелс регистрираха през 2020 г. най-високата смъртност от повече от един век насам, като КОВИД-19 доведе до ръст на свръхнормените смъртни случаи, заяви днес Ник Страйп от британската Национална статистическа служба, цитиран от Ройтерс.
Близо 604 000 смъртни случая са регистрирани в Англия и Уелс през последните 52 седмици, което е със 73 000 или 14 процента над средния показател за пет години, написа статистикът в Туитър.
По думите му само през една година от 1900 г. годишния показател на смъртността е достигал 600 000 - през 1918 г., когато избухва пандемията от испански грип.
"Ако погледнем броя на свръхнормените смъртни случаи, започнахме годината с нива на смъртност под средното за пет години", каза Страйп и добави: "Това бе последвано от огромен пик през пролетта, причинен от КОВИД-19, докато първата карантина не даде ефект".
Според статистика броят на свръхнормените смъртни случаи спрямо броя на населението ще е на най-високото си ниво от 1940 г., когато Великобритания е подложена на бомбардировки от нацистка Гемания по време на Втората световна война.
"Дори с мерките, взети за ограничаване на разпростарнението на КОВИД-19, 2020 г. все пак ще надмине 1951 г., когато избухва голяма грипна пандемия", каза Страйп. Той подчерта, че "без всичките ни усилия 2020 г. можеше да бъде много по-лоша".
/Алексей Маргоевски/
/НС/

EUR 1.9558
USD 1.7284
CHF 1.8677