В САЩ случаите на заразяване с новия коронавирус надхвърлиха 20 милиона
CV 20:18:31 01-01-2021
PA2016CV.009
САЩ - коронавирус - статистика
В САЩ случаите на
заразяване с новия коронавирус
надхвърлиха 20 милиона
Ню Йорк, 1 януари /БТА/
В САЩ вече са регистрирани общо 20 007 149 случая на заразяване с новия коронавирус, а броят на починалите от КОВИД-19 надхвърли 346, 4 хиляди. Това съобщи днес университетът Джонс Хопкинс, базирайки се на данните, предоставени от федералните и местните власти, предаде ТАСС.
Най-много са заразените в щатите Калифорния /2,30 милиона/, Тексас /1,77 милиона/, Флорида /1,32 милиона/, Ню Йорк /979 хиляди/ и Илиноис /963 хил./
В щата Флорида днес беше установен първият случай на заразяване с новия щам на коронавируса, който в средата на декември беше открит във Великобритания. Заразеният е мъж, който напоследък не е предприемал далечни пътувания. Губернаторът на Калифорния Гавин Нюсъм съобщи в сряда, че в южната част на щата е установен "британският" щам на коронавируса, но не уточни колко души са заразени. Във вторник губернаторът на щата Колорадо Джаред Полис съобщи, че един мъж в щата е заразен с новата разновидност на коронавируса, която е смятана за много по-заразна от досегашните. По-късно Си Ен Ен съобщи, че в щата е регистриран втори случай на заразяване с този щам.
/ПА/
PA2016CV.009
САЩ - коронавирус - статистика
В САЩ случаите на
заразяване с новия коронавирус
надхвърлиха 20 милиона
Ню Йорк, 1 януари /БТА/
В САЩ вече са регистрирани общо 20 007 149 случая на заразяване с новия коронавирус, а броят на починалите от КОВИД-19 надхвърли 346, 4 хиляди. Това съобщи днес университетът Джонс Хопкинс, базирайки се на данните, предоставени от федералните и местните власти, предаде ТАСС.
Най-много са заразените в щатите Калифорния /2,30 милиона/, Тексас /1,77 милиона/, Флорида /1,32 милиона/, Ню Йорк /979 хиляди/ и Илиноис /963 хил./
В щата Флорида днес беше установен първият случай на заразяване с новия щам на коронавируса, който в средата на декември беше открит във Великобритания. Заразеният е мъж, който напоследък не е предприемал далечни пътувания. Губернаторът на Калифорния Гавин Нюсъм съобщи в сряда, че в южната част на щата е установен "британският" щам на коронавируса, но не уточни колко души са заразени. Във вторник губернаторът на щата Колорадо Джаред Полис съобщи, че един мъж в щата е заразен с новата разновидност на коронавируса, която е смятана за много по-заразна от досегашните. По-късно Си Ен Ен съобщи, че в щата е регистриран втори случай на заразяване с този щам.
/ПА/

EUR 1.9558
USD 1.7284
CHF 1.8677