Израел регистрира рекорден брой новозаразени с КОВИД-19 от октомври
CV 16:18:31 30-12-2020
MG1616CV.013
Израел - пандемия - статистика
Израел регистрира рекорден брой новозаразени с КОВИД-19 от октомври
Тел Авив, 30 декември /БТА/
Израел регистрира рекорден ръст на новозаразените с коронавируса от повече от два месеца, съобщи здравното министерство, цитирано от ДПА.
Министерството е отчело 5585 нови случая за последното денонощие, което е най-висок ръст от началото на октомври, когато Израел бе в положение на национална карантина.
В средата на септември правителството наложи втора карантина, която значително намали ръста на заразените. След това от средата на октомври властите постепенно започнаха да разхлабват ограниченията, но след ръст на инфекциите наложиха в неделя трета карантина.
Междувременно Израел е поставил най-много ваксини на глава от населението в света, според сайта на Оксфордския университет "Нашия свят" (Our World).
Здравният министър Юли Еделщайн обяви днес, че 152 000 души са получили първата си доза ваксина предишния ден и общо почти 650 000 израелци са се ваксинирали.
"Така ще победим епидемията", написа министърът в Туитър.
/Алексей Маргоевски/
/МИГ/
MG1616CV.013
Израел - пандемия - статистика
Израел регистрира рекорден брой новозаразени с КОВИД-19 от октомври
Тел Авив, 30 декември /БТА/
Израел регистрира рекорден ръст на новозаразените с коронавируса от повече от два месеца, съобщи здравното министерство, цитирано от ДПА.
Министерството е отчело 5585 нови случая за последното денонощие, което е най-висок ръст от началото на октомври, когато Израел бе в положение на национална карантина.
В средата на септември правителството наложи втора карантина, която значително намали ръста на заразените. След това от средата на октомври властите постепенно започнаха да разхлабват ограниченията, но след ръст на инфекциите наложиха в неделя трета карантина.
Междувременно Израел е поставил най-много ваксини на глава от населението в света, според сайта на Оксфордския университет "Нашия свят" (Our World).
Здравният министър Юли Еделщайн обяви днес, че 152 000 души са получили първата си доза ваксина предишния ден и общо почти 650 000 израелци са се ваксинирали.
"Така ще победим епидемията", написа министърът в Туитър.
/Алексей Маргоевски/
/МИГ/

EUR 1.9558
USD 1.7284
CHF 1.8677