Алжирският президент се завърна в родината си след двумесечен престой в Германия, където беше лекуван от КОВИД-19

CV 05:16:31 30-12-2020
PA0514CV.012
Алжир - президент - коронавирус

Алжирският президент се завърна в родината си
след двумесечен престой в Германия,
където беше лекуван от КОВИД-19


Алжир, 30 декември /БТА/
Алжирският президент Абделмаджид Тебун се завърна вчера в родината си след двумесечен престой в Германия,
където беше лекуван от КОВИД-19, предаде Франс прес.
"Трудно е да бъдеш далеч от страната си и още по-трудно е за някой, който има много отговорности", заяви президентът по обществената телевизия. Той изглеждаше в добра форма и даде да се разбере, че е почти напълно оздравял.
Последното му появяване пред публика беше на 13 декември, когато обяви във видео клип в Туитър, че се възстановява и скоро ще се завърне в родината си.
На 24 октомври бе съобщено, че 75-годишният Тебун, който е заклет пушач, се е самоизолирал заради контакт със заразени с новия коронавирус. Четири дни по-късно той напусна военната болница в столицата Алжир и беше приет на лечение в специализирана болница в Германия. Президентът беше изписан в края на ноември, но удължи престоя си в Германия, за да се възстановява от болестта.



/ПА/