В Разград почетоха паметта на загиналите за свободата на България

В Разград почетоха паметта на загиналите за свободата на България

BOBSTH 17:31:31 03-03-2021
IS1731BO.009
Разград - Трети март - честване

В Разград почетоха паметта на загиналите за свободата на България


Разград, 3 март /Садет Кърова, БТА/
В Разград бе почетена паметта на героите, загинали за свободата на България. Празничният ден събра на площад "Възраждане" стотици граждани, общественици и политици.
С думи на признателност към руските освободители на страната кметът Денчо Бояджиев припомни историческите данни от преди 143 години, както и силата на българския дух. Той коментира и съвременните предизвикателства пред българския народ и пътищата за преодоляването им.
С тържествен ритуал беше издигнат националният трикольор, а гражданите преклониха глави в минута мълчание в памет на героите.
Част от програмата на тържеството бяха изпълненията на Капанския ансамбъл, солистката на ансамбъла Силвия Симеонова и тромпетиста от Разградската филхармония Илия Рибицов.
Мавзолеят-костница и Войнишкият паметник бяха отрупан с венци и цветя от представители на местната и държавна власт, различни институции и политически сили, признателни граждани.



/ИС/